Provozní sdělení - Luciáškovy stránky - spuštění cachování Fórum Luciáškových stránek

Fórum Luciáškových stránek

Vítejte Host. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky:

Vaše SMF fórum bylo právě nainstalováno!Autor Téma: Provozní sdělení - Luciáškovy stránky - spuštění cachování  (Přečteno 5519 krát)

Luciášek

  • Administrátor
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Provozní sdělení - Luciáškovy stránky - spuštění cachování
« kdy: Leden 27, 2014, 01:24:56 dopoledne »
Milí návštěvníci,
na webových stránkách www.jsemsmoula.cz (mé stránky) bylo v noci spuštěno cachování obsahu, což pro běžného uživatele v podstatě znamená, že dynamické stránky se předem převedou na statické, které jsou následně poskytovány návštěvníkům. Zjednodušeně lze říci, že tato funkce umožňuje, že se stránky načítají rychleji a jejich procházení je pohodlnější pro návštěvníky.
V průběhu nastavení se však vyskytly následující potíže, které by snad měly být odstraněny změnou modulu, který cachování umožňuje. Níže popíšu případy, které nastaly a jak je řešit:
  • Objevila se chyba 500 Internal server Error - pokud by se tato chyba objevila, stačí znovu načíst stránku a vše je v pořádku a zas běží.
  • Místo obsahu se objevuje prázdná stránka - tato chyba se, bohužel, objevovala častěji. Zde je podobný postup, zkusit stránku obnovit a mělo by vše naběhnout.
  • Pokud ne, tak vyčkejte pár chvil a zkuste obnovit stránku znovu.

Tyto problémy by však měly být odstraněny, neboť byl nasazen méně problematický modul pro cachování, kerý tyto problémy nevykazoval během testů. Nicméně není vyloučeno, že by se tento problém nemohl vyskytnout.

Máte vlastní web a chcete také používat cachování?
Pokud používáte redakční systém Wordpress podobně, jako běží mé stránky, i vám by se mohlo hodit si také zpřístupnit cachování. Vřele doporučuji plugin Hyper cache. Během testu a nasazování byl testován i plugin WP Super cache nicméně v průběhu testování se objevily výše uvedené problémy. Pokud tedy byste se potýkali s problémem při běhu stránek se supercachem, můžee vyzkoušet uvedenou alternativu, která s i jednodušeji nastavuje a zvládne to prakticky každý. Není zásadně nutné nic extra konfigurovat pro běžné potřeby, stačí pouze přidat jedinou definici do souboru wp.config.php (viz návod na instalaci, který lze nalézt při hledání na internetu).

Pokud by se vyskytly jakékoliv problémy, můžete psát do tohoto tématu.
« Poslední změna: Září 30, 2016, 10:51:26 dopoledne od Luciášek »